BELLEZA Beauty Rzeszów Masaż KOBIDO

Mezoterapia mikroigłowa + ampułka

Z wiekiem skóra podlega procesom starzenia, które objawiają się m.in. utratą jędrności, powstawaniem zmarszczek i linii mimicznych. Te oznaki upływającego czasu niekorzystnie wpływają na nasz wygląd, sprawiając, że wyglądamy na smutnych i znacznie starszych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem z mezoterapii frakcyjnej mikroigłowej, która stanowi skuteczne rozwiązanie dla tych problemów. Dzięki temu innowacyjnemu zabiegowi skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, stając się jędrna, a zmarszczki i linie mimiczne ulegają wyraźnemu zmniejszeniu. Jeśli więc marzysz o pięknej skórze, koniecznie zdecyduj się na mezoterapię frakcyjną mikroigłową. Ciesz się efektami już po pierwszym zabiegu!

Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?

… to innowacyjny zabieg polegający na wykorzystaniu derma rollera lub specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie, pulsujące igiełki.

BELLEZA Beauty Rzeszów Masaż KOBIDO

Derma Roller

Podczas mezoterapii mikroigłowej, kontrolowane delikatne nakłuwanie skóry stymuluje do odnowy włókna kolagenu i elastyny. To powoduje, że skóra staje się bardziej napięta i regeneruje się intensywniej. Ponadto, igły wprowadzają do skóry składniki aktywne, które umożliwiają skórze regenerację. Rodzaj wprowadzanych substancji zależy od pożądanego efektu, np. rozjaśnienie skóry, redukcja przebarwień, nawilżenie lub spłycenie zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Dzięki mikrouszkodzeniom skóry, które są bezpieczne dla zdrowia, uaktywniają się czynniki wzrostu, które doprowadzają do odnowienia skóry. Zabieg ten jest wykorzystywany w celu stymulacji fibroblastów oraz komórek macierzystych. Skutkiem tego jest intensywna regeneracja skóry na poziomie komórkowym.

Po zabiegu skóra zachowuje się tak, jakby była zraniona, co powoduje intensywną regenerację i odnowę. Efekt ten nie jest możliwy do osiągnięcia za pomocą zwykłej pielęgnacji zewnętrznej, takiej jak kremy czy maseczki. Mezoterapia mikroigłowa stymuluje skórę do intensywnego regenerowania się i jest czasem nazywana „wampirzym liftingiem”. Ze względu na podobieństwo działania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym.

Warto zauważyć, że mezoterapia mikroigłowa jest bezpiecznym zabiegiem, a mikrokrwawienia i mikrourazy wywołane przez igły są w pełni kontrolowane. Dzięki temu zabieg ten nie jest groźny dla zdrowia, a jego efekty są spektakularne i długotrwałe. Jeśli chcesz odmłodzić swoją skórę i poprawić jej wygląd, zdecyduj się na mezoterapię mikroigłową. Ciesz się pięknym i promiennym wyglądem!

Efekty mezoterapii

Dzięki mezoterapii mikroigłowej można poprawić wygląd skóry w wybranej partii ciała – na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, pośladkach, udach, czy brzuchu. Skóra napina się, regeneruje, jest mocniej nawilżona i gładsza. Zmarszczki się spłycają i widać wyraźnie, że skóra wygląda na zdrowszą – jest grubsza, bardziej odporna na niekorzystne czynniki, a blizny ulegają spłyceniu. Niekiedy efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po jednym zabiegu, ale w przypadku skóry zniszczonej trzeba dwóch/trzech zabiegów, żeby zobaczyć pierwsze rezultaty. Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się serię 5-6 zabiegów w odstępach 10-21 dni.

Zalecenia przed i po zabiegu mezoterapii

Przed zabiegiem mezoterapii mikroigłowej istotne jest przestrzeganie pewnych zasad. Przede wszystkim na 7 dni przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania antybiotyków, leków przeciwzapalnych (takich jak ibuprofen czy aspiryna) oraz leków przeciwzakrzepowych. Należy również unikać spożywania alkoholu oraz kąpieli słonecznych.

Po zabiegu ważne jest stosowanie kremu regenerującego. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy zrezygnować z peelingów (zarówno chemicznych, jak i mechanicznych), opalania się i korzystania z solarium. Przed wyjściem na słońce należy zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF 50.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do mezoterapii mikroigłowej są:

  • choroby skóry w tym aktywny stan zapalny, opryszczka, trądzik i stany ropne;
  • ciąża i okres laktacji;
  • cukrzyca;
  • obecność wypełniaczy (mezoterapię można wykonać najwcześniej 3 tygodnie po wstrzyknięciu wypełniaczy);
  • stan po operacji;
  • kuracja kortykosteroidami (najwcześniej po upływie miesiąca od zakończonej kuracji)
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
  • skóra naczyniowa i ze skłonnością do tworzenia się blizn;
  • stan podgorączkowy, przeziębienie;
  • retinoidy (najwcześniej 6 miesięcy po zakończonej kuracji).

Sprawdź cennik na zabieg Mezoterapii mikroigłowmj.

Podziel się swoją opinią